Obsah

Zimný festival trenčianskych folklórnych skupín 7.ročník 2019

Typ: ostatné
festivalKultúrny dom ožil folklórom 26. januára 2019, vďaka Zimnému festivalu trenčianskych folklórnych skupín, ktorý sa opäť po šiestich rokoch vrátil do našej obce.

Zimný festival trenčianskych folklórnych skupín patrí medzi podujatia, ktoré majú už svoju tradíciu.

Organizátorom je Trečianske folklórne združenie STODOLA pod vedením pani Meszárošovej a pána Mišíka. Program začal o 17:00 hod. príhovorom pani Meszárošovej a starostu obce Ing. Ľubomíra Škriečku. Po príhovoroch začal bohatý program folkloristov. FOTOGALÉRIAfes

Divákom svoje tanečné, spevácke aj rozprávačské umenie predviedli:

  • spevácka skupina STUDIENKA Chocholná-Velčice
  • folklórna skupina Selčan Selec
  • folklórny súbor ROZVADŽAN Trenčianske Stankovce
  • folklórna tanečná skupina TRÚFALCI Mníchova Lehota, Soblahov
  • folklórna skupina LEHOŤANKA Mníchova Lehota
  • folklórna skupina KUBRA Trenčín-Kubrá
  • folklórna skupina DOLINEČKA Soblahov
  • folklórna skupina MELENČÁR Soblahov

studienkaselecfestNa festivale spolu účinkovalo 192 tanečníkov, spevákov a hudobníkov. Divákom predviedli krásnu prehliadku ľudového spevu, tanca, zvykov a krásnych krojov z nášho regiónu. Stručnú charakteristiku jednotlivých programových čísiel uvádzala p. Meszárošová. festivalfestiPo vystúpeniach jednotlivých súborov a skupín odovzdal účinkujúcim starosta obce Ing. Ľubomír Škriečka pamätné listy a monografiu našej obce. Poďakoval aj Trenčianskemu folklórnemu združeniu STODOLA za zorganizovanie tohto podujatia - osobne pani Meszárošovej, u ktorej sa táto krásna myšlienka zorganizovania podujatia zrodila. festmeszNaša obec mala tú česť, kedy na konci podujatia zaznela po prvý krát nová festivalová znelka, ktorou sa zúčastnení folkloristi rozlúčili s divákmi. Z tohto podujatia si diváci určite odniesli pekné zážitky a na príjemnú atmosféru Zimného festivalu trenčianskych folklórnych skupín budú radi spomínať. festPo skončení programu pre verejnosť sa zábava pre učinkujúcich neskončila. Folkloristi sa pohostili chutným gulášom, uvareným pani Hodulíkovou a pani Pappovou. Pripravená bola aj kávička a pečená buchta z miestnej pekárne našej obce. Koláčiky na pohostenie upiekli aj ženy zo speváckej skupiny Studienka, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Niektorí si doniesli niečo na posilnenie aj so sebou. Aj nijakú tú fľaštičku ...Pokračovalo sa spoločenskou zábavou až do neskorého večera. festifestiPrežili sme spoločne krásne sobotné popoludnie a večer, ktorým sme si potvrdili, že slovenský folklór je výnimočný. Takmer každá dolina a každý región sa prezentuje niečím špecifickým a krásnym. 

Ďakujeme ešte raz všetkým zúčastneným účinkujúcim za ich krásne vystúpenie a prajeme veľa zdravia, pri ich ďalšom rozvoji.

Ďakujeme aj všetkým, ktorí sa pričinili na príprave tohto festivalu.

Všetky fotografie vo FOTOGALÉRII.

 


Vytvorené: 28. 1. 2019
Posledná aktualizácia: 29. 1. 2019 12:45
Autor: Správce Webu