Obsah

Turistický pochod Okolo Chocholanskej doliny 2019

Typ: ostatné
ssObecný úrad Chocholná-Velčice zorganizoval opäť po dvojročnej prestávke turistický pochod Okolo Chocholanskej doliny. Zúčastnilo sa ho 77 účastníkov. Trasa dlhá približne 27 km viedla od obecného úradu smerom na Skalický vrch, Sokolí kameň, Kykulu, Melčický vrch a cez Tlstú horu späť do obce.

V sobotu 31. 8. 2019 sa od 6:30 - 8:00 hod. registrovali účastníci turistického pochodu. Obecný úrad zabezpečil pre turistov zo širšieho okolia aj mimoriadny autobus z Trenčína. FOTOGALÉRIAssTuristického pochodu sa zúčastnila i starostka z obce Melčice-Lieskové Mgr. Katarína Remencová. Privítali sme aj najmladšiu turistku pochodu.dddPri registrácií organizátori ponúkli priaznivcom pešej turistiky kúsok posúcha, koláča i kalíšok pálenky.xNovinkou turistického pochodu boli turistické známky našej obce. V ponuke boli obe známky, s ktorými je obec zapojená do systému. Známka zobrazujúca kaplnku sv. Alžbety Uhorskej a známka, ktorá zobrazuje turistickú vyhliadku Sokolí kameň. Mnohí turisti túto možnosť využili a známku si zakúpili ako pamiatku na turistický pochod Okolo Chocholanskej doliny. Viac na: turistické známky našej obce.ddPo zaregistrovaní sa turisti vydali na pochod. V dobrej nálade asi po hodinovej chôdze navštívili stanovište na Sokolom kameni, kde dostali prvú prezenčnú pečiatku do preukazu.dd Po červenej turisticky značenej trase, ktorá je v turistických mapách značená, ako Cesta hrdinov SNP pokračovali turisti na zdraviu prospešnej prechádzke. Na druhom stanovišti ukrytom v lesíku dostali účastníci okrem prezenčnej pečiatky aj malé občerstvenie v podobe špekačky.deddPo opekačke a príjemnom oddychu v krásnej prírode pokračovali turisti na vrch Kykula. Tu trasa odbočuje po modrej značke na vrch Dúždnik, kde sa nachádzalo tretie stanovište. Od tohto posledného stanovišťa viedlo turistov vlastné obecné modro-žlté značenie cez Tlstú horu späť do obce.

Do cieľa prišli všetci zaregistrovaní turisti. Ako prví do cieľa prišiel Jakub Škriečka, ktorému patrí veľký obdiv. Vďaka Nadácii ZSE (západoslovenská energetika) si každý účastník okrem pamätného listu, ako pamiatku na svoj výkon odniesol aj pekné zelené tričko s logom podujatia. Aktivita v rámci grantového programu Nadácie ZSE „Rozprúdime Regióny“ iste naplnila svoj cieľ.ddssssV priateľskej a príjemnej atmosfére doplnili účastníci pochodu chýbajúcu energiu výborným gulášom, kávou či pivom. Vo veselej nálade si v sprievode harmoniky Jaroslava Surovského zaspievali známe ľudové pesničky.ssddDomov sa všetci pobrali v dobrej nálade a príjemne unavení krásnou prechádzkou po našej chocholanskej doline. Ak ste ešte tak neurobili, pridajte sa k pochodu o rok aj so svojou rodinou a známymi, nebudete ľutovať.deddd

Ďakujeme za prípravu: starostovi Ing. Ľubomírovi Škriečkovi, pracovníkom obecného úradu: Martine Škriečkovej, Lucii Margetínovej, Jarmile Spačkovej. Ďalej Terézii Čanigovej, Andrejovi Čanigovi, Dominike Adamčiovej, pánovi Bartekovi, Daniele Hodulíkovej, Andrei Bulkovej a všetkým, ktorí sa podielali na zrealizovaní tohto krásneho podujatia.

Všetky fotografie vo FOTOGALÉRII.

 


Vytvorené: 3. 9. 2019
Posledná aktualizácia: 5. 9. 2019 11:12
Autor: Správce Webu