Obsah

Turistické známky našej obce

Typ: ostatné
ssSú to okrúhle, drevené, vypaľované plakety, ktoré sú suvenírom a zároveň potvrdením o dosiahnutí turisticky atraktívneho miesta. Inde sa kúpiť nedajú. Nadväzný číslovaný rad známok sleduje hrebene hôr, toky splavných riek, mapuje hrady, zámky, prírodné aj technické pamiatky, historické mestá, sprístupnené jaskyne, zoologické záhrady a mnoho ďalších zaujímavých miest.

Turistické známky môžu byť vašim sprievodcom po krásach Slovenska. Celý systém je neustále rozširovaný. http://turisticke-znamky.sk/

Do systému je už zapojená aj naša obec: známka č. 890 zobrazuje kaplnku sv. Alžbety Uhorskej v centre našej obce.

ssss

Známka č. 891 zasa zobrazuje známu turistickú vyhliadku Sokolí kameň na hrebeni Bielych Karpát v nadmorskej výške 696 mnm. 

ddf
Tieto známky si záujemca môže zakúpiť na našom obecnom úrade (predpokladá sa, že miesto, ktoré známka propaguje, aj kupujúci navštívil). Príležitostne budú známky predávané aj na obecných akciách. Cena známky je 1,90 €.


Vytvorené: 3. 9. 2019
Posledná aktualizácia: 3. 9. 2019 09:53
Autor: Správce Webu