Obsah

Projekt ACON - modernizácia elektrického vedenia

Typ: ostatné
ssV našej obci zmizli v blízkosti hraníc s Českou republikou stĺpy vysokého napätia. Vďaka projektu ACON (Again Connected Networks) je z veľkej časti skryté pod povrchom zeme.

12. novembra 2019 bol tento projekt predstavený odbornej verejnosti a médiam. Tlačová konferencia sa uskutočnila vo Vile Sokolka. Stretli sa tu samotní predstavitelia projektu, starosta našej obce Ing. Ľubomír Škriečka a starosta obce Drietoma Jaroslav Mego. FOTOGALÉRIAssggssZúčastnení si prešli aj miesta samotnej realizácie projektu. Okolie medzi obcami Chocholná-Velčice a Drietoma patrilo medzi najporuchovejšie, čo spôsobilo časté výpadky elektrickej energie.ssModernizáciu vedenia vykonala spoločnosť Západoslovenská distribučná. Vedenie zo vzduchu zakopala pod zem. ssElektrikári nájdu teraz poruchu rýchlejšie a veľmi sa zníži aj samotná poruchovosť. Ďalším benefitom je aj ochrana životného prostredia, v tomto prípade vtáctva. Elektrické vedenie predstavuje pre život vtáctva vysoké riziko, zrušením stĺpov sa tak úmrtnosť vtáctva zníži. Viac o projekte na: https://www.acon-smartgrids.cz/sk.

xx

Všetky fotografie vo FOTOGALÉRII.


Vytvorené: 13. 11. 2019
Posledná aktualizácia: 13. 11. 2019 14:51
Autor: Správce Webu