Obsah

Päťdesiattri nových kníh v obecnej knižnici

Typ: ostatné
ssČitatelia si môžu vybrať z rôznych žánrov: detektívky, kriminálky a romány pre ženy. Pre deti sú pripravené nové rozprávky a zaujímavé príbehy. Obecná knižnica je otvorená každý utorok od 14:00-18:00 hod. Členský príspevok na jeden rok je pre dospelých: 1€. Deti, študenti a dôchodci: 0,50 cent.

Jana Pronská – Janičiarova žena
Vydal Slovenský spisovateľ, 2016
Vďaka nezlomnej viere žiť sa Richard po rokoch vráti do rodnej krajiny, no je z neho neľútostný janičiar, odhodlaný nenechať v starej vlasti kameň na kameni. Nevie zabudnúť na krivdy a zradu z minulosti a pred jeho krutosťou majú rešpekt i osmanskí vojaci.

Dana Hlavatá – Bosou nohou
Vydal Marenčin PT, 2016
V živote sa stávajú veci, ktoré sa pre mnohých môžu zdať až neuveriteľné a zaručene vymyslené. Šesť príbehov podľa skutočnosti odráža, ako sa môže s kýmkoľvek osud nečakane zahrať.

Nela Michalíková – Ustlané na ružiach
Vydalo vydavateľstvo Motýľ, 2015
Regína žije v začarovanom kruhu, z ktorého zdanlivo niet úniku. Uvedomuje si, že po niekoľkých rokoch manželstva stratila uznanie a pozornosť svojho muža.

Jaroslava Kuchtová – Túto noc nezaspím
Vydalo vydavateľstvo Motýľ, 2015
Život nás tínedžerov by bol oveľa jednoduchší, keby... Keby sme sa nemuseli učiť do školy a keby nám rodičia neliezli občas na nervy.

Ivana Ondriová – Kto skrotí Kláru
Vydalo vydavateľstvo Motýľ, 2017
Rebelka Klára túži po jedinom: navždy odísť z nenávideného statku a od despotického otca, ktorý riadi životy iných tvrdou a nekompromisnou rukou.

Agatha Christie – Záhada modrého vlaku
Vydal Slovenský spisovateľ, 2017
Keď sa prepychový modrý vlak blíži do stanice v Nice, sprievodca v lôžkovom vozni sa pokúša zobudiť cestujúcu Ruth Ketteringovú. Tá je však mŕtva, tvár má úderom znetvorenú na nepoznanie. Páchateľ unikol a z kupé zmizli aj vzácne rubíny.

Agatha Christie – Vrecko plné zrna
Vydal Slovenský spisovateľ, 2016
Záhadné úmrtie majiteľa londýnskej firmy spôsobí vrásky na čele aj inšpektorovi Neelovi. Na príčine nie je len spôsob, ako obeť umrela, ale predovšetkým motív vraždy.

Agatha Christie – Svedok obžaloby
Vydal Slovenský spisovateľ, 2017
Hlavný hrdina poviedky Leonard Vole je obvinený z brutálnej vraždy Emily Frenchovej, o štyridsať rokov staršej dámy, ktorá bola doňho zaľúbená a odkázala mu celý svoj majetok. Vole dúfa, že mu alibi poskytne jeho manželka.

Ivana Havranová - Mníška
Vydal Marenčin PT, Bratislava 2018
Životný príbeh mladého dievčaťa, ktoré, pochádzajúc z veľmi chudobných pomerov sa rozhodne stať mníškou. Prechádza najrôznejšími skúškami vôle, charakteru až napokon dosiahne vysnívaný cieľ.

Ivana Havranová - Labuť
Vydal Marenčin PT, Bratislava 2016
Kniha je plná príbehov smutných aj veselých, plné strachu a napätia ale aj nehy. Ak sa začítate, zdá sa vám, že príbehy nemôžu byť vymyslené, že sú skutočné, vyzbierané z ulíc a domovov.

Ivana Havranová - Denník slovenskej manželky
Vydal Marenčin PT, Bratislava 2016
Najskôr som sa vydávať nechcela. Mala som osemnásť, všetci sa pri mne cítili ohromne, vyvolávali ma na žúrky a stretnutia, všeličo a všelikomu som vybavovala, pozariaďovala...

Števa Opremčáková - Arabská sex zóna
Vydal Marenčin PT, Bratislava 2019
Hylda chodieva behať, športuje, má perfektnú postavu a jedného dňa si kúpi dovolenku v Egypte. Letí sama, cestou na letisko si zraní ruku. Navštívi miestneho lekára s ktorým nadviaže priateľský vzťah. Dokáže moslim akceptovať židovku?

Ľubica Mišíková - Vyvolená
Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2013
Od začiatku bolo všetkým jasné, že je iná ako ostatné, no svojím vzdorom dosiahla len poníženie. Keď nik nestál o jej úprimnosť, začala byť ľahostajná. Zabudla sa smiať aj plakať. Ľúbiť však nezabudla...

Gaelen Foley - Hriešne fantázie
Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2017
Ďaľší očarujúci príbeh, ako stvorený pre milovníkov dobrodružstva a romantiky, v ktorom tajomná kráska objaví v náručí odvážneho dôstojníka vášeň, čo rúca všetky prekážky.

Waris Dirieová - Dlhý list mame
Vydal Ikar, Bratislava 2013
Už celé desaťročia bojuje autorka za ochranu práv afrických žien a za ukončenie nezmyselného a krutého mrzačenia žien vyriezkou v mene viery a tradície.

Dominik Dán - Venuša zo zátoky
Vydal Slovart, Bratislava 2018
Pohodovú atmosféru leta naruší hrôzostrašný nález dievčenského tela bez hlavy a rúk. Torzo nájdu mladí športovci z lodenice a zažijú ozajstný šok.

Ivana Havranová - Manželstvá nanič
Vydal Marenčin PT, Bratislava 2017
Málokomu sa podarí vo dvojici viesť život, ktorý by partnerov netraumatizoval, neunavoval, nespôsoboval modriny na tele i na duši.

Paulo Coelho - Valkýry
Vydal Ikar, Bratislava 2015
V čiastočne autobiografickom románe autor otvorene rozpráva o boji so strachom a s pochybnosťami o sebe samom.

Mary Baloghová - Vášeň ako liek
Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2015
K šiestim mužom, ktorým priateľstvo a vzájomná podpora pomáhajú prekonávať duševné a fyzické traumy spôsobené vojnou, patrí aj jedna výnimočná žena.

Mary Baloghová - Krásna dedička
Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2018
Gróf Riverdale zanechal po sebe veľký majetok a jedno škandalózne tajomstvo, ktoré navždy zmenilo život jeho rodiny - vrátane dcéry, o ktorej nik netušil...

Katherine a Jay Wolfovci -  Nádej je liek
Vydalo vydavateľstvo Tatran, Bratislava 2017
Trpíte a prežívate sklamanie. Život vám uniká pomedzi prsty, nespľňa vaše očakávania a nenapľňa vaše sny. Inšpirujte sa príbehom Jaya a Katherine, ktorý im počas dlhej a mučivej cesty prinášal radostné chvíľky nádeje a pomohol im dúfať, tešiť sa a nájsť dar, vďaka ktorému prežili.

Táňa Keleová- Vasilková - Rodinné klbko
Vydal Ikar, Bratislava 2019
V každej rodine to vrie ... láskou, ale aj situáciami, ktoré prináša sám život. Rodina je ako klbko. Klbko zviazané láskou, zväčšujúce sa s pribúdajúcimi spoločnými rokmi, prežitými udalosťami, skrývajúce malé či väčšie tajomstvá, bolesti a prehry.

Katarína Gillerová - Kroky v daždi
Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2017
Jolana prežíva dni plné lásky s o štyri roky starším Júliusom. A hoci ju čaká maturita, s nadšením prijme jeho návrh na tajnú svadbu. Obáva sa reakcie okolia, a tak o svadbe stále mlčí, no jedného dňa táto informácia šokujúcim spôsobom vyjde najavo.

Elizabeth Gilbert - Jedz, modli sa a miluj
Vydalo Noxi, Bratislava 2015
S motlitbou je to ako so vzťahom, polovicu práce musím urobiť ja. Ak chcem, aby sa niečo zmenilo, ale neviem ani povedať, čo presne by to malo byť, ako by sa to malo zmeniť? Polovica úspechu je v samej prosbe, v jasne predloženom a dobre premyslenom zámere.

John Grisham - Svišť
Vydal Ikar, Bratislava 2017
Ľudia očakávajú, že sudcovia budú čestní a spravodliví. Ich integrita a nestrannosť sú základom dobre fungujúceho súdneho systému. Lenže čo ak niektorý sudca obíde zákon alebo príjme úplatok?

Kimberley Freemanová - Maják stratených nádejí
Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2014
Isabella sa ani po troch rokoch nevie vyrovnať so stratou synčeka. Uväznená v manželstve bez lásky, už nevládze znášať panovačného manžela a jeho bezcitnú rodinu. Loď, ktorá vezie vzácny dar austrálskemu parlamentu, stroskotá pri pobreží Queenslandu a Isabella ako jediná prežije. Čoskoro však zistí, že ani na tomto mieste sa nedá uniknúť pred minulosťou.

Nora Robertsová - Sen v bielom
Vydal Ikar, Bratislava 2013
Štyri kamarátky z detstva sa stali majiteľkami svadobnej agentúry Sľub. Ako malé dievčatá sa rady hrávali na nevesty, dokonca aj na ženíchov, a teraz sú svadby pod ich taktovkou tie najvychýrenejšie v okolí.

Nora Robertsová - Ustlané na ružiach
Vydal Ikar, Bratislava 2013
Jednej zo štyroch majiteliek svadobnej agentúry sa splnil sen. Celé dni trávi medzi kvetmi a tvorí originálne svadobné dekorácie.

Nora Robertsová - Čaro okamihu
Vydal Ikar,Bratislava 2013
Laurel to nemala v živote jednoduché, veľmi jej chýbalo spoľahlivé rodinné zázemie. Našťastie jej to osud vynahradil spriaznenými dušami, ochotnými pomôcť v pravej chvíli.Deň čo deň vyčarúva nádherné torty, či nápadité dezerty, neodmysliteľnú súčasť svadieb.

Nora Robertsová - Navždy spolu
Vydal Ikar, Bratislava 2013
Parker premenila svoj sen na skutočnosť, ktorá plní aj tie najfantastickejšie priania každej nevesty. Nič pre ňu nie je nemožné.

Katarína Gillerová - Hra na milovanie
Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2016
Okolo neho sa plazila biela hmla, ale on ju nevnímal. Mal privreté oči a každou svojou bunkou cítil prítomnosť jej žiadostivého tela, hoci nič nevidel. 


Vanessa Jóriová - Za múrom
Vydal Ikar, Bratislava 2013
Keď si Susan prečíta zápisky svojho záhadne zmiznutého otca, jej život sa radikálne zmení. S priateľmi sa vydá po záhadných stopách, ktoré ich dovedú k tajomnému Portálu. Ocitnú sa v divokom a nebezpečnom svete zvanom Alagonit.

Katarína Gillerová - Hra na milovanie
Vydal Slovenský spisovateľ, Bratislava 2016
Celkom iný román od známej spisovateľky o láske, zrade a pomste.

Michal Horecký - Alžbeta Báthoryová
Vydal Georg, Žilina
Alžbeta je určite jednou z najznámejších postáv slovenského stredoveku. Bola nielen veľmi významnou a nesmierne bohatou grófkou, ale do pamäti sa zapísala najmä svojimi neslávne deviantnými skutkami.

Peter Mišák - Najkrajšie slovenské povesti o zvonoch
Vydal Georg, Žilina 2012
Nezameniteľný, doďaleka sa nesúci vysoký zvuk srdca zvona narážajúceho o jeho ladne tvarované telo bol jasným posolstvom o tom, čo sa stalo a či o tom, čo sa blíži.

Medovníková chalúpka
Vydal Viktoria print, Bratislava
Zalistuj si v tejto knižke a prečítaj si príbeh o Medovníkovej chalúpke zo zbierky rozprávkových príbehov pre najmenších čitateľov.

Martin Oliver - Úžasný film
Vydal Slovart, Bratislava 2010
Vypravte sa do zákulisia filmu s naším knižným sprievodcom plným hviezd - zoznámte sa so snaživými hercami a ešte snaživejšími herečkami a neznesiteľnými režisérmi, nahliadnite do sveta kreslených postavičiek.

Gabriela Futová - Lebo musím!
Vydali Mladé letá, Bratislava 2017
Oliver je šesťročný chlapec, ktorý má mamu. Nie takú obyčajnú. Jeho mama je spisovateľka. Píše knihy pre deti. Najradšej také veselé. To vravia deti.

Krista Bendová - Čačky hračky
Vydal Buvik, Bratislava 2017
Z tejto knižky, detičky, môžete čítať básničky. Nájdete v nej čačky- hračky, všelijaké povedačky.

Veľký Mater
Vydal Egmont, Praha 2013
Blesk a pár jeho priateľov si vychutnávali tiché popoludnie v kaviarni, keď zrazu počuli nepríjemný hluk. Jednoznačne išlo o túrovanie motora a šúchanie kolies o chodník.

Hurá do Panamy!
Vydalo vydavateľstvo Slovart, Bratislava 2011
Príbeh o tom, ako tigrík s medvedíkom cestovali do Panamy.

Gabriela Futová - Dokonalá Klára
Vydalo nakladateľstvo Albatros, Praha 2014
Veselá knižka o jednom trochu rozmazlanom dievčatku a o tom, ako ju škola naučila nielen čítať, písať a počítať.

Jozef Čapek - Rozprávky o psíčkovi a mačičke
Vydalo vydavateľstvo Easton Books, Bratislava 2010
Rozprávky o psíčkovi a mačičke ako spolu gazdovali a ešte o všelijakých iných veciach.

Sam Mc Bratney - Hádaj, ako veľmi ťa mám rád
Vydalo vydavateľstvo Svojtka a Co, Bratislava 2015
Zajačik rád skáče po lúke a pozerá sa, ako všetko okolo rastie a mení sa. Čo myslíte, príde na to, čo raz bude zo zajačika, ako je on?

Peter Bently - Králiček Kornel má rád knižky
Vydalo vydavateľstvo Svojtka a Co, Bratislava 2014
Králiček rád číta príbehy o princeznách, o pirátoch, aj o čarodejniciach, aj o dinosauroch, má rád aj knižky o železniciach.

Lily Small - Zvieratká z kúzelného lesa
Vydalo vydavateľstvo Fragment, Bratislava 2014
V kúzelnom lese sa bude konať jarmok. Veverička Sofi by mala spolčne so svojimi kamarátmi zatancovať otvárací tanec pri ozdobenom toteme. Lenže akosi sa pri nácviku  všetko kazí, a keby len pri nácvku.

Slimák, slimák, vystrč rožky
Vydalo nakladateľstvo Junior, Praha 2017
Vrní, vrní kolovrátok: zajtra bude veľký sviatok a pozajtra ešte väčší - našej Hanke metla svedčí!

Rozprávky na dobrú noc
Vydal Rebo, Praha 2019
Jedného večera si dedo nevedel rady, ako uspať svojho malého vnuka Andrejka. A tak sa rozhodol, že mu porozpráva o niečom krásnom, čo sa mu stalo, keď bol aj on ešte dieťa.

Gabriel Ringlet - Príbeh o troch stromoch
Vydalo Karmelitánske nakladateľstvo, Bratislava 2011
Kedysi na vrchole hory rástli tri krásne stromčeky. Každý z nich mal svoj veľký sen.

Liz Pichon - Tom Gates - Áno! Nie. 
Vydal Slovart, Bratislava 2017
Veselá kniha s komixami.

Pejko pomáha kamarátom
Vydal Ikar, Bratislava 2018
Príbehy malého žriebätka ako sa zoznamuje s ostatnými zvieratkami žijúcimi v ich okolí.

El Materdor
Vydalo nakladateľstvo Egmont, Praha 2013
Kedykoľvek sa Mater objavil v aréne, diváci nadšene skandovali. Bol najodvážnejším bojovníkom proti buldozérom, aký kedy existoval.

Letom svetom
Vydalo nakladateľstvo Egmont, Praha 2013
Táto nezvyčajná knižka predstavuje filmový príbeh a jeho najnapínavejšie scény.


 


Vytvorené: 5. 9. 2019
Posledná aktualizácia: 5. 9. 2019 15:09
Autor: Správce Webu