Obsah

KOLEDNÍCI DOBREJ NOVINY ĎAKUJÚ...

Typ: ostatné
ssV našej obci dňa 24.12.2019 pre Dobrú novinu koledovalo 30 koledníkov s 9-timi sprevádzajúcimi osobami v 3 skupinkách. Koledníci spolu navštívili 60 domácností a vykoledovali 1544,39 €.

Peniaze vykoledované v našej obci boli dňa 27.12.2019 zaslané na účet Dobrej noviny. Všetkým dobrodincom v mene Dobrej noviny ďakujeme a zároveň ďakujeme aj Obecnému úradu Chocholná-Velčice za príspevok na nové oblečenie pre koledníkov a prajeme všetko dobré v novom roku 2020.ss

KOHO STE PODPORILI:

Téma 25. ročníka Dobrej noviny: Buďme požehnaní(m)

V jubilejnom 25. ročníku s témou Buďme požehnaní(m) predstavuje Dobrá novina dlhoročnú spoluprácu s Katolíckou diecézou Lodwar, ktorá sa nachádza na severe Kene. Svojimi rozmanitými pastoračnými a rozvojovými programami sa stará o dušu aj telo obyvateľov Turkany.

Prostredníctvom krátkeho filmu s názvom „Požehnanie“ a sprievodných materiálov slovenská verejnosť spozná životný príbeh dvanásťročného Daniela Ewoia Ekarana.

Daniel sa vďaka sociálnym pracovníkom dostal do Centra sv. Jána Pavla II. v Lokichare, kde podstupuje rehabilitáciu a začal navštevovať miestnu základnú školu. Jeho rodina sa veľa naučila o zdraví svojho syna a o svoje vedomosti sa teraz delí so svojím okolím. Skúsenosť Danielovej rodiny ukazuje, že úsilím o spoločné dobro môže človek prežiť naplnený život a prinášať požehnanie do života iných ľudí.

Za rozvojové iniciatívy diecézy zodpovedá Caritas Lodwar. Má osem oddelení – Voda a hygiena, Obživa a poľnohospodárstvo, Zdravie, Vzdelávanie, Deti a ochrana práv detí, Spravodlivosť a pokoj, Pomoc pri hlade a obnove, Sociálny úrad a Sv. Vincent de Paul. Nasadenie jej pracovníkov zlepšuje život nielen jednotlivcov, ale aj rodín a celých komunít. Dobrá novina spolupracuje s diecézou od roku 1999.

Okrem aktivít Caritas Lodwar podporí Dobrá novina z výťažku zbierky aj ďalšie rozvojové projekty pre ľudí v núdzi v Ugande, etiópii, Kamerune, Južnom Sudáne, Keni, Rwande a Tanzánii.  

Bližšie informácie o DOBREJ NOVINE sa dozviete na: https://www.dobranovina.sk/tema-25-rocnika-budme-pozehnanim/

 


Vytvorené: 31. 12. 2019
Posledná aktualizácia: 31. 12. 2019 09:29
Autor: Správce Webu