Obsah

Dvadsiaty mobilný odber krvi v našej obci

Typ: ostatné
krvV pondelok 22.6.2020 sa v Dome kultúry Chocholná-Velčice nestretli žiadni herci, muzikanti ani zabávači. Stretli sa tu však ľudia s veľkým srdcom, ktorí sa zaslúžia veľký potlesk. Prišli darovať krv - darovať život.

Obec Chocholná-Velčice v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a Miestnym spolkom Slovenského Červeného kríža Chocholná-Velčice zorganizovala už dvadsiaty mobilný odber krvi v našej obci. FOTOGALÉRIA

Už pre 8:00 hod. sa v dome kultúry začali schádzať prví "hrdinovia". Mobilný odber bol však od predchádzajúcich odberov trochu iný. Všetci zúčastnení museli dodržať opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19. Meranie teploty, povinné rúška a ďalšie opatrenia neboli pre darcov prekážkou pri darovaní krvi a počas celého priebehu boli zodpovední. Pozvánky odoslané obcou evidovaným darcom a možno aj predchádzajúce obdobie kedy pandémia COVID-19 ohrozila životy ľudí po celom svete ovplyvnila darcov prísť a pomôcť...krvkrvPrišli ľudia pre ktorých je darovanie krvi samozrejmosťou, ale aj ľudia, ktorí prekonali svoje obavy a strach a krv darovali po prvý krát: Bc. Ľuboslav Krasňan, Maradíková Antónia, Marek Minárech (foto dolu) a Ing. Roman Vincurský.Minárech Spolu sa zúčastnilo na dvadsiatom mobilnom odbere rekordných 41 občanov:

Matúš Beňovič, Eva Blažejová, Jana Boldová, Filip Ďuriška, Anna Ďurišková, Jaroslav Fraňo, Alena Fraňová, Iveta Habánková, Lucia Hodulíková, Mgr. Peter Horňák, Barbora Horňáková, Robert Hurtoň, Ľuboš Cholvád, Juraj Jančo, Zdenka Jančová, Zuzana Ježovicová, Tomáš Jurenček, Daniela Juríčková, Veronika Kadlečíková, Mgr. Gabriela Kňazovčíková, Zuzana Kostelná, Miroslav Kováč, Bc. Ľuboslav Krasňan, Ing. Ľuboš Lauro, Antónia Maradíková, Ľuboš Matiáš, Marek Minárech, Andrea Minárechová, Miroslav Ozimý, Miroslav Prídalok, Mgr. Ľuba Režná, Anton Stacho, Miroslav Stacho, Gabriela Ševčíková, Juraj Škriečka, Ing. Ľubomír Škriečka, Oľga Štefancová, Ján Valenta, Miroslava Vaneková, Ing. Ľubica Vincurská a Ing. Roman Vincurský.  Krv bola odobratá 37 darcom.darovanie krvidarovanie krvidarovanie krviPo úspešnom odbere krvi sa o darcov postarali členky Miestneho spolku SČK pripraveným občerstvením. Darovanie krvi podporila spoločnosť SLOVAKIA ALTIS GROUP s.r.o. darčekmi pre ústnu hygienu. Spoluobčianka Iveta Trúnková, majiteľka masážneho salónu, ktorý bude čoskoro otvorený v našej hasičskej zbrojnici venovala darcom darčekovú poukážku na masáž s 20% zľavou. Ďakujeme!darčekyObec Chocholná-Velčice ďakuje aj Národnej trasfúznej službe SR za dlhoročnú spoluprácu, za ich profesionálny a ľudský prístup k našim darcom. Ďakuje tiež členkám Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža za ich ochotu a starostlivosť. Vzájomná spolupráca napĺňa náš spoločný záujem stále viac a viac rozširovať dobrovoľné darcovstvo krvi medzi občanmi našej obce. kolektívDarcovia, ďakujeme však predovšetkým Vám. Vďaka Vám za to, že krv z Vašich žíl zachráni mnoho detí, matiek, otcov. Vďaka za všetkých chorých a trpiacich, ktorým ste uľahčili návrat z hranice smrti a vliali do žíl novú nádej. Vďaka Vám za radosť z prebudenia do nového rána, za džavot uzdravených detí, za oživené šťastie manželov a rodiny.

Veríme, že sa opäť stretneme pri nasledovnom odbere krvi mobilnou jednotkou, ktorý sa v našej obci uskutoční 21. októbra 2020.

Všetky fotografie vo FOTOGALÉRII.


Vytvorené: 23. 6. 2020
Posledná aktualizácia: 24. 6. 2020 08:39
Autor: Správce Webu